Cursusaanbod
HomeCursusaanbod 2022-2023 online!

De cursussen voor het seizoen 2022-2023 staan op onze website, dus er kan (weer) online ingeschreven worden. Zien we jou na de zomervakantie (terug)? Hartstikke leuk! We kijken uit naar jouw komst.Kijk snel verder op onze site voor de mogelijkheden en schrijf je (opnieuw) in! Want na de zomervakantie is het weer tijd om heerlijk muziek te maken, lekker te dansen, te fotograferen, te schilderen, te tekenen, driedimensionale kunst of mode te maken.

Voor alle leeftijden vanaf 1 jaar hebben we wel een cursus. Is het geen mode, dan is het wel beeldend & fotografie, dans of muziek. Ook senioren zijn altijd welkom. Creativiteit, kunstzinnig bezig zijn, muzikaliteit en behoefte om te dansen kennen namelijk geen leeftijd. Bovendien wil iedereen wel eens zijn gedachten verzetten, uit zijn bol gaan, tot rust komen, loskomen van de waan van de dag, iets leren, zich ontwikkelen of dichter bij zichzelf komen. Kunst en cultuur helpt daarbij. En het is ook nog leuk ook!

Na de zomervakantie starten we met een aantal nieuwe cursussen.

Nieuwe danscursus bij Kunstencentrum Venlo

Hou je er van om helemaal los te gaan op de nieuwste pop en hiphop nummers en je zou graag net zo goed willen kunnen dansen als de artiesten in hun videoclips? Meld je dan aan voor onze nieuwste cursus Urban. Voor kids - beginner of al een beetje ervaren - vanaf 10 jaar.

En we geven een vervolg aan de cursus Classical Ballet for students, speciaal voor (internationale) studenten in Venlo en omgeving die met leeftijdgenoten willen dansen. Zowel beginnende dansers als de al wat gevorderde dansers kunnen terecht. En goed om te weten dat deze les in het Engels gegeven kan worden indien wenselijk.

Pareltjes van muziekcursussen bij Kunstencentrum Venlo

Hoe begeleid je een grote(re) groep muzikanten of zangers? Dat is een vak apart en dat leer je in een directiecursus. Waag jij je op de bok? Meld je dan aan voor onze groepscursus Oriëntatiecursus dirigeren (niveau 1 van de cursus Assistent-dirigent). Heb je deze al in de pocket, stroom je gewoon door naar de individuele Basiscursus dirigeren (niveau 2 van de cursus Assistent-dirigent).

Na zijn entree vorig seizoen, blijft Percussie (Latin) van onze docent Duncan Tilmans een pareltje om te noemen. Daarnaast bieden we opnieuw de Braziliaanse Sambagroepen en Dekselse Drumbendes aan. Dus ook komend seizoen veel soul, reggae, samba en andere exotische geluiden bij Kunstencentrum Venlo.

En als je wilt leren zingen en jezelf daarbij wilt begeleiden, dan kan dat met de vorig jaar opnieuw succesvol geïntroduceerde cursus Zangbegeleiding | piano of gitaar. Een leuke cursus waarin zangles gecombineerd wordt met piano- of gitaarles. De keuze is aan jou!

Nieuwe beeldende cursussen bij Kunstencentrum Venlo

Onze afdeling beeldend pakt flink uit met nieuw cursusaanbod. Spreekt beeldhouwen je aan, maar je weet niet waar je moet beginnen? Begin dan met Beeldhouwen met speksteen! Speksteen is een zeer toegankelijke steen die makkelijk te vormen is omdat hij zachter is dan de meeste steensoorten.

Wil jij meer weten over grafiek? Of met andere woorden, ben jij geïnteresseerd in prentkunst? Dan is onze korte cursus Grafiek van Monique Romeijn dé ideale gelegenheid voor een praktische kennismaking. Benieuwd naar meer dan alleen grafiek? Check dan eens haar nieuwste korte cursus Keramiek & Grafiek waarin ze de handen ineengeslagen heeft met onze keramiekdocent Arjen Markenstein.

Een nieuwe cursus met veel mogelijkheden is het Aquarelleren, voor zowel de beginner als de meer gevorderde. Aquarelleren is een oude techniek die tegenwoordig een heel nieuwe twist heeft gekregen door haar zachte karakter te combineren met harde zwarte lijnen.

Na twee succesvolle korte edities Schilder jouw eigen meesterwerk, stappen we over op twee middellange cursussen. Vanaf seizoen 2022-2023 laat Sef Berkers je in 12 lessen kennismaken met een grootmeester en zijn werk en ga je zelf aan de slag met je eigen interpretatie van het besproken werk.

En dan beginnen we weer...

In de week van 5 september (week 36) start het overgrote deel van onze cursussen weer; muziek- ,dans- & musicalcursussen. In de week van 26 september (week 39) starten de meeste cursussen beeldend & fotografie en mode. Kortere cursussen starten veelal iets later in het seizoen.

Mogen we jouw online (her)inschrijving binnenkort tegemoet zien? We heten je graag van harte welkom.

Tot dan!


Gerelateerde cursussen

Urban voor jeugd
10+ jaar 05-09-'22 maandag 16:00 Elise Reniers Goltziusgebouw Venlo lesduur: 01:00 uur

Vanaf € 226,- Meer info
Klassiek ballet voor studenten (Classical ballet for students)
18 - 25 jaar 29-09-'22 donderdag 19:15 Melanie Melis Goltziusgebouw Venlo lesduur: 01:00 uur

Vanaf € 278,- Meer info
Oriëntatiecursus dirigeren
16+ 10 lessen 01-10-'22 zaterdag 10:00 Frank Steeghs Goltziusgebouw Venlo lesduur: 03:30 uur

Vanaf € 447,70 Meer info
Basiscursus dirigeren
21+ jaar 10 lessen 05-09-'22

Vanaf € 787,- Meer info
Latin percussie voor volwassenen abonnement
21+ jaar 05-09-'22 Goltziusgebouw Venlo

Vanaf € 226,- Meer info
Braziliaanse Sambagroep voor volwassenen
21+ jaar 10 lessen 08-09-'22 donderdag 20:00 Duncan Tilmans Goltziusgebouw Venlo lesduur: 01:00 uur

Vanaf € 103,- Meer info
Braziliaanse Sambagroep voor jeugd
12+ jaar 08-09-'22 donderdag 19:00 Duncan Tilmans Goltziusgebouw Venlo lesduur: 01:00 uur

Vanaf € 88,- Meer info
Percussiegroep Dekselse Drumbende volwassenen
21+ jaar 10 lessen 07-09-'22 woensdag 19:00 Duncan Tilmans Goltziusgebouw Venlo lesduur: 01:00 uur

Vanaf € 103,- Meer info
Percussiegroep Dekselse Drumbende kids
8+ 07-09-'22 woensdag 17:15 Duncan Tilmans Goltziusgebouw Venlo lesduur: 00:45 uur

Vanaf € 77,- Meer info
Zangbegeleiding (piano of gitaar) voor volwassenen abonnement
21+ jaar 10 lessen 05-09-'22

Vanaf € 263,- Meer info
Beeldhouwen met speksteen voor beginners
18+ jaar 29-09-'22 donderdag 09:30 Rosa Wetsteijn Goltziusgebouw Venlo lesduur: 02:00 uur

Vanaf € 120,- Meer info
Grafiek | Korte cursus
18+ jaar woensdag 19:00 Eva Geutjes Goltziusgebouw Venlo lesduur: 02:30 uur

Vanaf € 140,- Meer info
Keramiek & Grafiek
18+ jaar 14-12-'22 woensdag 13:30 Arjen Markenstein Goltziusgebouw Venlo lesduur: 02:30 uur

Vanaf € 150,- Meer info
Aquarelleren
18+ jaar 27-09-'22 dinsdag 09:30 Rosa Wetsteijn Goltziusgebouw Venlo lesduur: 02:00 uur

Vanaf € 320,- Meer info
Schilder jouw eigen meesterwerk
18+ jaar 28-09-'22 woensdag 19:30 Sef Berkers Goltziusgebouw Venlo lesduur: 02:00 uur

Vanaf € 230,- Meer info
Bekijk het gehele cursusaanbod

Gerelateerde evenementen

08 jun. 2022 Nieuw cursusaanbod 2022-2023 online!

Woensdagmiddag 8 juni verschijnt het nieuwe cursusaanbod 2022-2023 online! We laten het je via de website en onze sociale media weten zodra we zover zijn. Lees meer


Meer nieuws

POPSHOP CAFÉ | beeldimpressie van de eerste editie

Zondag 19 juni veranderde De Jochumhof in Tegelen in een heus Popshop Café! De eerste editie van een openluchtconcert door muziekcursisten (8 t/m 60+) van het Kunstencentrum. Het publiek dat... Lees meer

Pimp je school!

Onze docente Suzanne Berkers heeft samen met de leerlingen van de Venlose Montessorischool een prachtige muurschildering gemaakt op het schoolplein. Alle leerlingen van groep 1 t/m 8 hebben meegewerkt aan... Lees meer

Cultuur PopUp

Zaterdag 9 juli wordt Theater de Maaspoort omgedoopt tot Cultuur PopUp. De hele dag staan er fantastische optredens, presentaties, exposities en shows van lokale amateurkunstenaars op het programma. Venlo kent... Lees meer

Bekijk al het nieuws